Z czym kojarzy się kolor różowy? Dla wielu osób jest to symbol lekkości oraz delikatności. Właśnie dlatego róż społecznie powiązany jest z kobietami, gdyż te cechy zwykło im się przypisywać. Oczywiście myślenie stereotypowe bywa krzywdzące. Jednak nie da się ukryć, że zarówno moda, jak i architektura wnętrz upodobały sobie konkretne barwy i konsekwentnie dopasowują je do płci już od najmłodszych lat dziecka. Nie inaczej jest w opisywanej tutaj łazience, która na co dzień użytkowana jest przez dwie siostry. Dlatego też kolor różowy jest motywem przewodnim tego projektu.
Spójna kolorystyka wnętrza
Brudny, pudrowy róż, marmurowa biel oraz jasne odcienie brązu składają się na spójną kolorystykę prezentowanej łazienki. Jednak żadna ze wspomnianych barw nie dominuje, dzięki czemu całość sprawia lekkie i przyjemne dla oka wrażenie. Na uwagę zasługują również czarne i złote dodatki. Które nie tylko uzupełniają wystrój, ale również stanowią doskonały element dekoracyjny oraz aranżacyjny. Szczególnie czerń. Gdyż po pierwsze wyraźnie odcina dwie części pomieszczenia, a po drugie kontrastuje z różem i bielą. Więc łazienka nabiera wyrazistszego charakteru.
Łazienka wymaga dobrego oświetlenia
Przeznaczenie łazienki sprawia, że jej oświetlenie bywa problematyczne. Potrzeba zachowania maksimum prywatności często wyklucza się z wykorzystywaniem potencjału okien, czyli źródeł naturalnego światła. Z drugiej strony poranna toaleta, w tym obowiązkowy makijaż, wymaga dobrego oświetlenia, a światło dzienne jest w takim przypadku najlepsze. W łazience dla sióstr rozwiązano ten problem poprzez umieszczenie toaletki w pobliżu przeszklonych drzwi. Wykorzystano w nich szkło matowe, które zapewnia prywatność i jednocześnie przepuszcza promienie słoneczne. Lustro zostało dodatkowo doświetlone za pomocą okrągłej lampki umieszczonej na stoliku.

Podział na dwie części
Łazienka to specyficzne pomieszczenie, którego wystrój i wykonanie muszą odpowiadać potrzebom użytkowników. W prezentowanym projekcie zdecydowano się na wyodrębnienie w niej dwóch części, dzięki czemu stworzono prywatną przestrzeń na prysznic i wc. Jednak przejście pomiędzy tymi dwiema strefami jest na tyle płynne, że estetyka łazienki nie została zaburzona. Wprost przeciwnie. Taki podział pozwala zachować odpowiedni balans, a w dalszej perspektywie ułatwia korzystanie z łazienki i utrzymanie jej w czystości.