Każde pomieszczenie w domu ma swoją własną funkcję, ale jedno z nich szczególnie wyróżnia się na tle innych pokoi. Mowa oczywiście o strefie dziennej, która często łączy w sobie cechy salonu, jadalni i otwartej kuchni. Tak właśnie jest w przypadku omawianego projektu, w którym spora przestrzeń została podzielona na trzy, wzajemnie przenikające się, podstrefy. Dzięki temu stworzono wrażenie przestronności i porządku przy jednoczesnym zachowaniu odrębności każdej sfery.
Otwarta kuchnia lub aneks kuchenny to częste rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach oraz mniejszych domach. Przedstawiony projekt z pewnością do takich nie należy, jednak tutaj chodziło przede wszystkim o zachowanie integralności wszystkich pomieszczeń. Dlatego też na całej długości strefy dziennej pojawiają się wspólne elementy, takie jak: rolety rzymskie, dopasowana kolorystyka i ta sama faktura materiałów. Kuchnia zajmuje około ¼ całego pomieszczenia, ale wszystkie wyróżniające ją elementy zostały zabudowane, dzięki czemu wtapiają się w tło. Meble ograniczono do niezbędnego minimum, czyli blatu ze zlewozmywakiem oraz wyspy będącej jednocześnie granicą z kolejnym pomieszczeniem – jadalnią.
W tym przypadku jadalnia została ulokowana w najbardziej naturalnym miejscu, czyli pomiędzy kuchnią i salonem. Wyróżnia ją podłużny stół na osiem osób i wygodne krzesła, które stylem i kolorystyką nawiązują do innych elementów wyposażenia wnętrza. Taki zabieg sprawia, że całość aranżacji dobrze ze sobą współgra i wzajemnie się uzupełnia. Poza tym stosunkowo niewielką powierzchnię jadalni optycznie powiększono poprzez naturalne oświetlenie. Stół i krzesła znalazły się w bezpośrednim sąsiedztwie dużego okna, które w razie potrzeby można zasłonić klasyczną roletą rzymską. Poza tym otoczenie można dodatkowo doświetlić nowoczesną lampą znajdującą się nad stołem.
Niekwestionowanym bohaterem tego projektu jest salon, który zajmuje aż połowę całej powierzchni. Pomimo swojej wielkości nie przytłacza on wnętrza, lecz wprost przeciwnie – wnosi w nie większą lekkość i przestronność. Ulokowanie salonu pomiędzy dwoma dużymi oknami zapewnia dopływ naturalnego światła, a za pomocą rolet można dowolnie regulować poziom nasłonecznienia. Kompleks wypoczynkowy stanowi z pewnością główny punkt pokoju. Można tutaj przyjmować gości lub po prostu zrelaksować się przed telewizorem znajdującym się po jego przeciwnej stronie. Pomieszczenie utrzymane jest w jasnej kolorystyce, którą przełamują a’la marmurowe wstawki i niebieskie akcenty. Z kolei ściana z telewizorem i kominkiem jest w ciemnej tonacji (czerń) uzupełnionej drewnem i szkłem, dzięki czemu kontrast tylko podkreśla atuty strefy dziennej – stylowość i przejrzystość.